Gaza gelen Ülkücü hareket..

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici


Gaza gelen Ülkücü hareket..


Yazdıklarım siyasi yönden MHP’yi eleştirmek gibi olacak ama, eleştirim MHP değil MHP’yi yöneten genel merkezedir..

Birilerinin verdiği gaz ile Tunceli’ye giden Bahçeli, Tunceli Valilik binasının önünde 150-200 kişiye yaptığı konuşmada mevcut hükümetin 12 yılda yaptıkları ihaneti nasıl çözülebileceği hakkında tek bir somut fikir, analiz, strateji, araştırma ve çözüm metodunu dile getirmedi.Bu konuşmayı Ankara da Salı günü yapacağı gurup toplantısında da yapabilirdi!..

Ersiyesi tehlike, sokağa çıkmayı eşkiyalık, ‘’KANIMIZ AKSADA ZAFER İSLAMIN’’ demeyi bağnazlık olarak gören ‘’21.yüzyılın yeni MHP'lileri" birilerinin daha doğrusu vatana ihanet eden hükümetin Boşbakanın gazına gelerek meydan okumayı ülkücülük sanmak mı dır..

ÜLKÜCÜLÜK, birlerinin gazına gelip bu vatanın toprağı ve ili olan Tunceli’ye gitmek midir?
Sormaz mıyım; Habur ihanetinde neden Habur’a gidilmedi? Çözüm süreci için Diyarbakır da Barzani, Perwer ve Tatlıses itleri ile ele le verip ‘’meğri’’ şarkıları söylenirken ‘’Kürdistan’’ kutlamaları yapılırken neden Diyarbakır’a gidilmedi? Sanırım Tayyip’in aklına gelmemiş Bahçeliye ‘’Diyarbakır’a git de göreyim’’ Suç Tayyip de.. Keşke deseymiş çünkü gaz almış olurdu en azından..


Bu gün yapılan bu eylem aslında yaklaşan seçimlere bir yatırım oldu. ‘’ iyi ki Bahçeli var’’ diyenlere hayırlı olsun..

Sorular:
Ülkücülük il, ilçe seçimleri yaklaşırken hareket etmeyen milliyetçiliği harekete geçirmek midir?

Ülkücülük yaklaşan seçimler de seçime hatırlanan tabanı meydanlarda toplayıp,"DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK " diye bağırmak mıdır?

Ülkücülük buysa ben Ülkücü değilim..

Burada bir paragraf açmak istiyorum; Bakın Rahmetli Başbuğ yapılan genel seçimlerde genel merkezde oturup seçim sonuçlarını beklemezdi , sonuçların ne olacağını bilir hatta meclise giremeyeceğini bildiği içinde seçimin ertesi günü Genel merkez sanatçılarına talimat verir Doğu Anadolu illerinde Güney Anadolu illerinde geceler düzenlenmesini emrederdi. Sebebi ülkücü hareketin moralinin yüksek tutulması ve bir daha ki seçimlere hazırlık yapardı..


Bahçeli ve etrafındaki hayran kitlesi ilmi siyaset eliti birilerinin gaz vermesiyle Doğu Anadoluyu hatırlar. Ülküdaşlarımızda bu yapılan gaz vermeyi veya almayı makbul görmüş gibi, Bahçeli'nin en büyük icraatı sanki buymuş gibi bir kamu oyu yaratılmaya çalışılmış tır. Bu yapılan siyaset MHP de yapılacak olan seçimler için Bahçeli ve ekibi için bir yatırım olacaktır…

Tunceli ye gitmek Edirne’ye , Samsun’a, Bursa’ya, Muğla’ya gitmek kadar doğaldır bu yapılan eylem kanaatimce ülkücüyü tatmin etmiş gibi görünse de, aslında pekte tatmin etmemiştir.. Bu ancak mevcut hükümeti tatmin etmiştir çünkü Bahçeli’den memnun olan bir hükümet var….

Biz Tunceli’ye Malatya’ya , Elazığ’a Muş’a kısaca Anadolu’ya 1071 de 26 Ağustos Cuma sabahı girdik o günden beri de bizimdir..

Osman Onuktav
Avar
 
Üst